“საქართველოსთვის ყველაზე პერსპექტიული და ეფექტიანი მეთოდი დისბალანსის აღმოსაფხვრელად არის სწორედ წყალსაცავიანი ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობა. სამწუხარო ფაქტია, რომ უკვე უნდა გვქონდეს აშენებული ეს ჰიდროელექტროსადგური, მაგრამ ამის ნაცვლად გვიწევს, ასეულობით მილიონი გადავიხადოთ, როგორც ჯარიმა“ - Palitra News
“საქართველოსთვის ყველაზე პერსპექტიული და ეფექტიანი მეთოდი დისბალანსის აღმოსაფხვრელად არის სწორედ წყალსაცავიანი ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობა. სამწუხარო ფაქტია, რომ უკვე უნდა გვქონდეს აშენებული ეს ჰიდროელექტროსადგური, მაგრამ ამის ნაცვლად გვიწევს, ასეულობით მილიონი გადავიხადოთ, როგორც ჯარიმა“
2026-02-20 10:00:33+04:00
“საქართველოსთვის ყველაზე პერსპექტიული და ეფექტიანი მეთოდი დისბალანსის აღმოსაფხვრელად არის სწორედ წყალსაცავიანი ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობა. სამწუხარო ფაქტია, რომ უკვე უნდა გვქონდეს აშენებული ეს ჰიდროელექტროსადგური, მაგრამ ამის ნაცვლად გვიწევს, ასეულობით მილიონი გადავიხადოთ, როგორც ჯარიმა“ - "დილის მონეტიზაციის" სტუმარია GREDA-ს პროექტების მენეჯერი მატა გორდეზიანი.